egyptair-ucak-bileti

Egyptair

Mısır'ın ulusal havayolu şirketir. 1932 yılında kurulmuş olup merkezi Kahire'dir. Dünyanın sayılı öncü havayolu şirketlerinden biridir. Dünya çapında 75 ayrı noktaya uçuşlar düzenleyen uçuş filosu 80 adet uçaktan oluşmaktadır. Star Alliance Uluslararası Hava Birliği’nin de üyesi olan şirket, birliğin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki tek üye havayolu şirketidir

Check- in işlemleri
Havaalanlarında uzun kuyruklarda ve kalabalıkta vakit kaybetmemek için online check-in işlemleri en fazla rağbet gören işlemlerden biridir. Online check-in işlemi uçuş saatinizden 48 saat önce başlar ve 90 dakika önce biter. Bazı noktalardan yapacağınız online check-in işlemleri için özel talepler bulunmaktadır. Bu noktalar için On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Bazı havalimanlarında ise şu an online hizmet verilmemektedir.Mobil cihazınıza gelecek olan elektronik biniş kartıyla uçuşunuzu sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz. Bu servis yalnızca Mısır içinde yapılacak uçuşlar için geçerlidir. Uluslararası uçuşlarda, havaalanında check-in işlemi için uçuş saatinizden iki saat önce havaalanında olmanız gerekmektedir. Ülke içinde yapılacak uçuşlar için ise bu süre bir saate inmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Uçuşlar sınıflarına göre düzenlenmiş, ücretsiz bagaj hakkınız mevcuttur.Bagaj hakkında işlemleriniz için MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.Uluslararası uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için 2 parça, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm boyutlarında bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz el bagajı hakkınız tek parça olup 8 kiloyla sınırlandırılmıştır. Çocuklar ise Amerika ve Kanada dışı uçuşlarda 10 kiloya kadar 1 parça bagaj hakkına sahiptir ve bagaj ebatları 115 cm ile sınırlandırılmıştır. Bu ölçüler Amerika ve Kanada uçuşları için tek parça olup maksimum 23 kilo olarak belirlenmiştir.İç hatlarda yapılacak olan uçuşlarda; ekonomi sınıfı biletler için uçak altı bagaj hakkınız 1 adet olup maksimum 23 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise; 1 adet olup maksimum 8 kilo olarak belirtilmiştir. Business sınıf biletlerde ücretsiz uçak altı bagaj hakkınız; 1 adet olup maksimum 32 kilo ağırlığında olmalı ve toplamda 158 cm boyutlarını aşmamalıdır. Ücretsiz kabin bagajı hakkınız ise maksimum 2 adet olup parça başı 8 kilo ile sınırlandırılmıştır. Çocuklar için ise bu sınır, 1 parça olarak maksimum 10 kilo ve toplamda 115 cm olarak belirlenmiştir.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminizi on-line bilet satın alma aşamasında gerçekleştirebilirsiniz. Ekonomi sınıfında yapacağınız uçuşlarda, koltuk arası mesafe 80 santimetredir. Business sınıfında yapacağınız uçuşlarda mesafe aralıkları 90 cm-1.20 cm arasındadır. First class uçuşlarda ise koltuk arası mesafe 1,5 metre olarak düzenlenmiştir. Tüm sınıflarda koltuk başları ayarlanabilmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesi üzerinden veya MaxiBilet çağrı merkezinden konuyla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçuş sürenizce ve uçuş sınıfınıza göre ücretsiz ikramlarda bulunmaktadır. Beslenme şeklinizdeki özel tercih ve zorunluluklarınızı,MaxiBilet web sitesinden bilgi alabilir veya rezervasyonunuz sırasında belirtebilirsiniz.