Edremit

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: Türkçe
  • Telefon kodu: +90
  • İnternet alan adı: .tr
  • Saat farkı: 0
Cuma - 08:43

Antik zamanlarda Troas, Misya ve Aiolis bölgelerinin kesişim noktası olan Edremit Körfezi tarihinin MÖ 1400’lü yıllara kadar uzandığı biliniyor. Troya Savaşı sırasında önemli olaylara da sahne olan bölge, Midilli’den gelen Aioller tarafından kolonileştiriliyor. Sırasıyla Lidyalılar, Persler, İskender İmparatorluğu, Bergama Krallığı ve Roma İmparatorluğu hakimiyeti altına giren bölge içindeki mağaralarda o dönemlere ait pek çok ize rastlanıyor. Roma ve Bizans döneminde bir piskoposluk merkezi olan Edremit Körfezi’nin, Kurtuluş Savaşı’nda da büyük bir önemi bulunuyor.

Etrafı birbirinden özel doğa harikalarıyla dolu olan bölge, muhteşem denizi ve eşsiz sahilleriyle ünlü. Her yıl artan ziyaretçileri ile yaz aylarında canlı bir havayı soluyan Körfez’in, en ünlü tatil beldesi Ayvalık… Akçay, Ören, Cunda Adası ve Altınoluk gibi sahil şeritleriyle dikkatleri çekmeye başaran bölge, sadece bu plajlarla değil enfes mutfağı ile de ziyaretçileri üzerinde büyük bir merak uyandırıyor.

Eşsiz bir doğa ve zengin tarihin buluşma noktası olan Edremit Körfezi, doğal yaşamı hala hissettiren köyleriyle huzuru arayanlar için en çekici adreslerden. Tarihin derinliklerinde eşsiz yolculuklar yaşatan köyler, enfes doğasıyla da ziyaretçilerine unutulmaz anılar bırakıyor. Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili Yeşilyurt Köyü ise bunlardan sadece biri. Doğal ve tarihi zenginliği dışında yaz tatillerinin de vazgeçilmezi olan bölgede Ayvalık, Burhaniye ve Akçay gibi merkezler Körfez’in cazibesine cazibe katıyor.

Edremit Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Edremit uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Edremit için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Edremit seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Edremit uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Edremit uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Edremit uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Edremit uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Edremit uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…