delta-air-lines-ucak-bileti

Delta Air Lines

ABD'nin Georgia eyaleti Atlanta merkezli Amerikan havayolu şirketi. 1924 yılında kurulmuştur. Dünyanın en köklü ve en eski havayollarından biri olan Delta Havayolları, Atlanta Uluslararası Havalimanı başta olmak üzere; 3'ü yurtdışında toplam 13 noktadan, Mart 2015 itibarı ile 59 ülkede 326 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Günlük ortalama uçuş sayısı 5.000’i bulan Delta Havayolları, başlanıcından günümüze sürekli yükselen bir başarı grafiği sergileyen ve 6 kıtaya uçuş yapan sayılı havayolları şirketlerinden biridir. Yolcu taşıma, yıllık gelir ve filo büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük havayolu şirketi olma unvanına sahiptir.

Check- in işlemleri
Havayolları ile yapacağınız uçuşlar için, on-line check-in işleminizi, MaxiBilet web sitesinden, uçuşunuzdan 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz. Biniş kartınızın çıktısını almanız gerekmektedir. Bazı belirgin havaalanları için, biniş kartınızın çıktısını almaya gerek duymadan, akıllı telefonlarınıza gelecek olan e-biniş kartınızla kolayca check-in işleminizi yapabilirsiniz. Kullanımı kolay ve ücretsiz. Havaalanından check-in işlemlerinizi yapmak isterseniz.Havayollarına ait kontuar görevlileri veya kiokslar işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Kioks veya kontuardan yapacağınız işlemlerinizi uçuşunuza 24 saat kala tamamlamanız rica edilmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları ile yapacağınız uçuşlarda bir adet el çantasını ve bir adet kişisel eşyanızı (el çantanız veya laptop gibi) ücretsiz olarak uçuş kabinine alma hakkına sahipsiniz. 56 x36 x 23 boyutlarındaki el bagajlarınızı kabine alabilirsiniz. Uzun uçuşlarda tek bavul 23 kiloya kadar ücretsizdir. 23-32 kilo arası 55 dolar, daha fazla ağırlıklar içinse bavul başına 150 dolar olarak ücret ödemeniz gerekmektedir. Fazla bagajlarınızla ilgili ücretlendirme gideceğiniz yöne göre değişiklikler gösterebilir. MaxiBilet web sitesi üzerinden veya MaxiBilet çağrı merkezinden konuyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Uçuş konforunuzu sağlamak için biletinizin sınıfına göre seçebileceğiniz değişik koltuk alternatifleri sunmaktadır. Businnes Class uçuşlarınızda 60 derece eğimli koltuklara uzanarak yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Bacak mesafeleri diğer koltuklara göre daha geniş olan bu koltuklar, uçuşunuzu daha konforlu daha dönüştürecektir. Ekonomi sınıfı uçuşlarınızda da farklı koltuk seçenekleri tercihlerinize sunulmuştur.Rezervasyonunuz sırasında koltuk seçiminizi yapabilir ve biletinizin sınıfına göre dilediğiniz koltuk rezervasyonunu ücretsiz ya da ücretli olarak yapabilirsiniz.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet internet sitesinden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayollarında biletinizin niteliğine uygun yiyecek ve içecek ikramları mevcuttur. Ücretsiz veya ücret karşılı satın alınabilecek menüler uçuş sınıfınıza göre değişkenlik gösterebilir. Business Class uçuşlarınızda tercih yapabileceğiniz beş ayrı menü alternatifi bulunmaktadır. Yolculuğunuzu seçtiğiniz menüye uygun, kaliteli bir şarap eşliğinde, muhteşem bir şölene dönüştürmeniz mümkün. First Class yolcuları için, yiyecek ve içecek seçenekleri uçuş sürenize göre çeşitlendirilip tercihlerinize sunulacaktır.Tıbbi yönden gerekli ve uygulamanız gereken özel bir beslenme şekliniz veya dini inancınızdan dolayı belirtmek istediğiniz beslenme bilgilerinizi , MaxiBilet web sitesinden bilgi alabilir veya ön rezervasyon sırasında lütfen belirtiniz