Cenova

  • Para birimi: Euro
  • Resmi dil: İtalyanca
  • Telefon kodu: +39
  • İnternet alan adı: .it
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 1
Salı - 03:32

Cenova, Roma ve Venedik gibi görülesi şehirlerin başında yer almaktadır.İtalya'nın en önemli ticaret limanı olan Cenova'da eski tarihsel merkezler, saray ve konaklar 2006'dan sonra Unesco tarafından korunmaya alınmıştır.Ayrıca bu şehir 2004'de Avrupa kültür başkenti olmuştur.

 

Denizden yaklaşıyorsanız sıradan bir liman kentine yaklaştığınızı sanabilirsiniz belki. Cenova’nın kaderini bu liman belirlemiş ama limanın hemen ardında başlayan, eski kentle denizi birbirine iliştiren küçük bir gezinti bu yanlış izlenimi silip süpürüyor. Tarihsel ve kültürel dokunun bu göz kamaştırıcı geçit resmi Cenova’yı duyumsamanıza yeter de artar bile. Endüstriyel bir üçgenin en güney ucu olarak nitelense de Cenova, en az Roma ya da Venedik kadar görülesi bir İtalyan kenti. 
 
 

Kentin en yoğun meydanlarından biri Piazza de Ferrari çevresinde turistler için sunmuş olduğu olanaklar ile 14. yy'dan kalma bir saraydır.

 

Avrupa'nın en büyük akvaryumu Acquario ailenizle birlikte gezebileceğiniz güzel bir eğlence yeridir. Cenova her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir. Bisofera denilen kubbeli botanik bahçesi de buraya değer kazandıran başka bir unsurdur. Yurtdışı destinasyonları arasında bulunan Cenova, İtalya eski kültürünü size daha yakından hissettirecektir.

 

Ligurian Denizinden tepeden bütün Cenova'nın güzelliğini izlerken buraya bir kez daha hayran kalacaksınız. Şehir yürüyüşü ile Cenova'nın kalbi niteliğinde olan Casa Della Famiglia Colombo'yu yakından görebilirsiniz. Burası ünlü kaşif Christopher Colombus'un evi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda dar ve küçük caddelerden geçerken rönesans döneminin izlerini yansıtan kilise ve saraylara tanık olacaksınız.

 

12. yüzyıldan kalma bir katedral olan Cattedrale di San Lorenzo, günümüzde çok fazla görkemli bir kısmı kalmasa bu yapının 5. veya 6. yy 'a kadar gittiği söylenmektedir. 18. yüzyılda inşa edilmiş surlar şehri korumak adına yapılmıştır. Şehri ufuk çizgisine kadar Forte Sperone adlı bu surların üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

 

Kentte bale ve büyük konserlerin yapıldığı bir opera binası, operaların sahnelendiği, (Carlo Felice Opera House), iki yazlık sinema ve elli yedi tane sinema salonu, yedi tiyatro binası bulunmaktadır.

 

Yirmi iki adet müze bulunan şehirde Kızıl ve Beyaz Saray olarak bilinen  müzeler sırasıyla Museo Palazzo Rosso ve Museo Palazzo Bianco müzeler arasında öne çıkan adreslerdir. Uluslararası alanda oldukça ünlü sergilere ev sahipliği yapan Palazzo Ducale ilgi çekici olup, her yıl düzenlenen boat show organizasyonu ile yaklaşık 350 bin ziyaretçi Cenova'ya gelmektedir.

 

Cenova'ya yurtdışı turları ile katılabilir ve farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Bir zamanların küçük balıkçı kasabası Portofino, zengin ve ünlü konukların zamanla bu bölgeyi yaşam alanı olarak seçmesiyle baştan aşağı değişti. Doğu bölgesinde ise Varezze, benzer yoğunluk kaderini kış aylarında bile yaşıyor. Tipik cenova tavernalarını gezerken, Portofino, Cinque Terre çevrelerinide görebilirsiniz. 

 

Ayrıca yine komşu bölgelerden olan Nervi’ye kadar olan alan boyunca birçok kumsalın tadına varılabilir. Porto Antico deniz kıyısında yemek yemek, değişik deniz ürünlerinden tatmak için en doğru adres.

 

Kültür ve tarih kokan gezilerle kendinizi bu gezinin akışına bırakbilirsiniz. Yerel restoranlarında ünlü yemekleri pesto soslu ve mahalli balık yemeklerini de tatmalısınız.

Alışveriş için ideal bir yer olan Cenova'da terzi ve terzi atölyeleri, lüks mağazalar, butikler, büyük alışveriş merkezleri, güzel tarihi dükkanlar yer almaktadır.

 

İtalyanların gözde pazarları içerisinde yer alan Mercato Orientale eski bir manastır içerisinde kurulan gıda pazarıdır.

 

Sampierdarena ilçesinde 'Fiumara' bölgesinde yer alan Fiumara Shopping ise Cenova'nın en büyük alışveriş merkezidir. 90'a yakın mağaza, spor salonu, sinema, kafe, restaurant, barlar ve eğlence merkezi bulunan bu mekanı alışveriş için tercih edebilirsiniz.

Şehirde her yıl düzenlenen Boat Show organizasyonuna 350 bin ziyaretçi katılıyor.
 
24 Haziran’da St. John the Baptist (San Giovanni Battista) adına kutlamalar yapılır.
 
St. Ranieri Tekne Yarışları (Regatta of St. Ranieri) dört yılda bir Cenova’da gerçekleştirilir.
 
Avrupa’nın olan 10 bin metrekarelik en büyük akvaryumunda her yıl su altı gösterileri düzenlenir.

Cenova Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Cenova uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Cenova için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Cenova seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Cenova uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Cenova uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Cenova uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Cenova uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Cenova uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…