Brüksel

  • Para birimi: Euro (EUR)
  • Resmi dil: Felemenkçe - Fransızca - Almanca
  • Telefon kodu: +32
  • İnternet alan adı: .be
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Cuma - 08:12

BrükselGeçmişinin MS 570 yılına kadar uzandığı bilinen Brüksel’in resmi kuruluş tarihi ise MS 977 yılına rastlıyor. Ticaret yollarına yakın konumuyla Flemenk topraklarının başkenti sayılan şehir, 1695 yılında Fransız saldırısına uğramasıyla neredeyse tamamen yıkılıyor. Ancak şehrin gerçek kimliğiyle tanışması da bu yıllarda yaşanıyor. O yıllardan sonra ayağa kalkma süreciyle birlikte yükselme devri de başlıyor şehir için. Günümüzdeki modern yapının kuruluşu 1871 yılına kadar sürüyor ve Brüksel o yıllardan beri Belçika’nın finans merkezi olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

BrükselKozmopolit ve dinamik kültürünün yanı sıra Brüksel, mimarisi ve doğal çekiciliği, Ortaçağ’a ait yapıları, büyüleyen anıtları, eğlence parkları, rahat ve sımsıcak kafeleri, mistik meyhaneleri ve tarihi görüntüsüyle dünyadaki diğer kentlerden ayrı bir yere sahiptir. 
 
Büyük Saray (Hollanda dilinde Grote Markt) Brüksel'in başlıca turistik yeridir. Saray, kentin merkezi pazar meydanını temsil eder. Pazar, esnaf evleri ve hayır kuruluşları, kentin mucizevi belediye binası ve Breadhouse ile çevrilidir. Bu park her yıl on binlerce turist tarafından ziyaret edilen önemli bir yerdir. Grand Palace'ı çevreleyen Brüksel Belediye Binası göğe yükselen Gothic burcu ve mimari kabartmalarıyla görenleri büyüler.
 
New York için Özgürlük Anıtı (The Statue of Liberty) ne kadar önemliyse Brüksel için de Belediye Binası'nın hemen solundaki caddede bulunan Manneken Pis o kadar önemlidir. Manneken'in neyi temsil ettiği bilinmemektedir. Bu heykel sık sık farklı giysilerle giydirilir. Her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen bu küçük çocuğun (Manneken Pis) Kral'ın Evi (The King's House)'nde muhafaza edilen toplam 600 kıyafeti bulunmaktadır.
 
Pazar Sarayı (Great Palace)'da yer alan King's House kentin tarihi önemi büyük diğer bir yapısıdır. Tarihi Ken Müzesi (City Museum) ve tahta yapıları kapsayan King's House 13. yüzyılda fırıncılar tarafından kullanılmıştır. Royal Park, Royal Palace, Sablon Square, Cinquantenaire Park, Heysel with the Atomiom, Royal Square Brüksel'in tarihi yapılarını meydana getirir.
 
Brüksel'i tam olarak gezmiş olmak için kentte bulunan sayısız müzenin en azından bazılarını ziyaret etmeniz gerekir. Museum of Natural Arts, Museum of Ancient Art, Army Museum, Museum of Modern Art, Comic Strip Museum, Museum of Musical Instruments kent sınırları içerisinde yer alan önemli tarihi sergilerden sadece bazılarıdır.
BrükselAvrupa Kıtası'nın kavşak noktası Brüksel, Belçika'nın ve Avrupa'nın başkentidir. Tiyatro, dans, bale, edebiyat, folklor, müzik, konserler, sinemalar ve uluslararası konferanslar kentteki kültürel yaşamın ana unsurlarını oluşturur.
 
Golf (Royal Amicable Golf Club), koşu (Parc de Bruxelles ve Parc de Cinquantenaire), halka açık yüzme havuzları, buz pateni (Grand Palace yakınlarında bulunan March aux Poissions) ve bisiklet turları Brüksel eğlence yaşamının önemli unsurları arasında yerini alır.
 
Kentte çok sayıda geleneksel veya modern müzikli eğlence mekanları, gece şovlarının düzenlendiği diskotekler, meyhaneler, barlar, kafeler, bira kulüpleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bütün bu mekanlar sabahın erken saatlerine kadar hizmet vermektedir.
BrükselBrüksel’deyseniz, uluslararası ve Belçika mutfağından en iyi lezzetlerin sunulduğu bir kenttesiniz. Akşam yemeği için dışarı çıkmak Brüksel gece hayatının en popüler geleneğidir. Dışarıda akşam yemeği yemek eğlence yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Belçika'da, kentin her tarafına dağılmış geleneksel kent mutfağından ve dünya mutfak kültüründen en güzel örneklerin sunulduğu sayısız restoran bulacaksınız. 
 
Belçika dünyadaki en iyi biranın merkezi olarak bilinir. Brüksel Gueuze'si veya meyve birası (Kiraz, ahududu, şeftali biraları) ve Trappist birası kente özgü en iyi bira çeşitleri arasında yer alır.
Brüksel alışveriş severlerin en önemli duraklarından biridir. Kent, yerel ve uluslararası markalara ait ürünlerin ve özel tasarımlı elbiselerin satıldığı dükkanlarla dolup taşar. Brüksel’de ayrıca çok sayıda çikolata ve mizah kitaplarının satıldığı dükkanlar bulunur. Binlerce alışveriş mekanının bulunduğu 140'a yakın alışveriş merkezi kentte alışveriş severlere hizmet etmektedir. 
 
Çikolata, dantela, bira ve komik resimli romanlar başlıca yerel alışveriş malzemeleri arasında yer alır. Grand Palace etrafında bulunan çikolata dükkanları popülerdir. Dantela en çok satın alınan kente özgü hatıra eşyasıdır. Brüksel dantelasını satın alabileceğiniz çok sayıda mağaza bulabilirsiniz .
 
Çok sayıda alışveriş merkezi kentin varoş kesimlerinde yerini almıştır. Kent merkezindeki borsanın çevresinde iki süpermarket bulacaksınız.
Orta Çağ’ın ihtişamlı izlerine dokunmak için Grand Palace’a (Büyük Meydan) uğramayı ihmal etmeyin.
 
Çocukluğunuzdan kalma bir güne geri dönüp küçük bir zaman yolculuğu yapmak istiyorsanız kendinizi Çizgi Roman Müzesi’nin renkli atmosferine bırakın.
 
Avrupa’nın en ihtişamlı yapılarından olan Adalet Sarayı’nın eklektik mimarisiyle Belçika’nın görülmeye değer adreslerinden olduğunu unutmayın.
 
Sıkı bir otomobil tutkunuysanız klasik modellerden modern araçlara kadar uzanan bir koleksiyonla tanışmak için Otomobil Müzesi’ne uğrayın.

Brüksel Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Brüksel uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Brüksel için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Brüksel seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Brüksel uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Brüksel uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Brüksel uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Brüksel uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Brüksel uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…