Bordo

  • Para birimi:
  • Resmi dil: Fransızca
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Çarşamba - 07:08

bordeauxBir liman kenti olan Bordoeaux, Fransa’nın UNESCO listesine girmiş kentlerinden biri. Kentte en çok ilgi çeken tarihi yapılar ve şatolar. Mutfak kültürü oldukça geniş olan şehrin şaraplarından mutlaka tatmalısınız. 

bordeauxBordeaux, Garonne Irmağı kıyısına kurulmuş bir liman şehridir ve şehrin şekli aya benzediği için kentin bir diğer adı “Ay Limanı” olarak bilinmektedir. Bordeaux’da bölgeye özgü üzümlerden üretilen şaraplar oldukça ünlü. Şehirde çok fazla şarap üreticisi olduğundan her caddede bu işi yapan dükkanlar bulunuyor. Şehirdeki oteller misafirlerine, üzüm özlerinden yaptıkları yağlarla masaj yaparak şarap terapisi sunuyor.
 
Barok mimari ile tasarlanmış olan Bordeaux’un, aynı zamanda modern bir havası da var. Meydanlar ve sadece yayaların dolaşabildiği caddelerde yürümek oldukça keyifli. Bazı alışveriş mağazalarının bulunduğu caddeler birbirleriyle kesişerek üçgen oluşturuyorlar. Sadece alışveriş mağazaları değil güzel restoranlarda bu bölgede oldukça fazla.
 
Şarabıyla ünlü olan Bordeaux’da tabiki Şarap Müzesi’ni gezmeden olmaz. “Musée du Vin et du Négoce de Bordeaux” şarap müzesinde, şarap ile ilgili birçok bilgiye sahip olabailirsiniz. Ayrıca Bordeaux’da “ile L´Ecole du Vin” adında bir de şarap okulu var. Az zamanınız varsa bu okulda iki saatlik kurslara da katılabilirsiniz.
 
Kentin anıtsal yapıtı “Place de la Bourse” turistlerin ilgi gösterdikleri bir yer. Kentin simgesi durumunda olan bu yapıt UNESCO Dünya Miras Listesine alınmış ve yapımı kırk yıl sürmüş, 1775 yılında tamamlanabilmiş. 
 
Şehirde Ortaçağdan kalan “Grosse Cloche de Bordeaux” olarak adlandırılan bir belediye binası bulunuyor. Bu binanın kırk metrelik iki kulesi olmakla beraber, geçit olarak kullanılan saat kulesinde bulunan çanın ağırlığı ise 7800 kg.
 
Taş Köprü olarak adlandırabileceğimiz “Pont de Pierre” şehrin iki yakasını birbirine bağlıyor. Garonne Irmağı üzerindeki ilk köprü olma özelliğini de taşıyan köprü, kentin iki tarafını birbirine bağlıyor. 
 
Bir şarap kenti olan Bordeaux’da bağ bozumu zamanına rastladıysanız muhteşem lezzetler tadabilirsiniz. Mutfakları da oldukça zengin. Şehrin ılıman iklimi ve batısında bulunan çam ormanları sebebiyle topraklarının elverişli olması, bölgede şarapçılığı oldukça geliştirmiş. 
 
Gironde havyarı, taze ıstakoz, istiridye, Pauilla midyesi ve Akitanya’nın kendine has bifteği kesinlikle tadılası lezzetler. Kentin en önemli yemeği ise “Entrecôte à la Bordelaise”.
 

Bordo Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Bordo uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Bordo için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Bordo seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Bordo uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Bordo uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Bordo uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Bordo uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Bordo uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…