borajet-ucak-bileti

BoraJet

Borajet, 2008 yılında Amerika’ da yaşayan Türk girişimci Dr.Yalçın Ayaslı tarafından kurulmuştur.
Borajet Havayolları, günümüzde dünyanın pek çok ülkesinde seçkin benzerleri olan, “Bölgesel Havayolu” kavramının Türkiye’deki ilk ve tek örneği .Borajet, sunduğu alternatif hatlara, 600 metrelik pistlere bile rahatlıkla iniş yapabilen ATR 72-500 tipi pervaneli uçaklarla iniş sağlayarak çok büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.
Borajet, bölgesel havacılık için en uygun uçak tipi olarak bilinen ATR 72-500 tipi uçaklardan oluşan filosuyla, geniş gövdeli uçakların iniş yapamadığı, uçulması güç birçok şehri hava yolu ile birbirine bağlıyor.
Borajet Havayolları sunduğu “alternatif hatlar” ve “bağlantılı uçuşlar” imkânıyla ülkemizin çok sayıda yöresini birbirine bağlıyor, kaliteli uçuş hizmetiyle tanıştırıyor.Borajet yüksek uçuş emniyeti sunan, motorlarının durması söz konusu olduğunda bile planör gibi süzülerek toprak zemine iniş yapabilme imkânı sunan pervaneli uçaklarla, “Yeni nesil havacılık” olarak tarif edilen, öncelikle ‘güven’ ve ‘kalite’yi en üst düzeyde esas alan bir hizmet anlayışının ülkemizde öncülüğünü yapıyor ve büyük bir hızla yükseliyor.Borajet 2010 yılından itibaren, ultra uzun menzilli ve çok tercih edilen iş jeti olan Bombardier Global XRS uçakları ile dünyanın dört bir yanına direkt uçuşlar düzenleyerek iş dünyasının önemli bir eksiğini karşılamaktadır.
 
Check- in işlemleri
Check in ve bagaj işlemlerini tamamlamak üzere havalimanının özel durumları da göz önünde bulundurularak uçağınızın kalkış saatinden en az 2 saat önce havalimanında hazır bulunulması gerekmektedir. Check-in hakkında MaxiBilet veya çağrı merkezinden bilgi alınabilir. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmemektedir. Aksi takdirde yolcular uçuşa alınmaz. İç Hat seferlerinde; Tarifeli kalkış saatine en geç 30 dakika kala Dış Hat seferlerinde ise 45 dakika kala check-in işlemlerinin tamamlanmaması durumunda yolcu bilet ve uçuş üzerindeki tüm haklarını kaybeder.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Borajet ile yapacağınız uçuşlarda, iç hatlar için 15 kg, dış hatlar için 20 kg ücretsiz bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz kabin içi bagaj hakkınız mevcuttur. İç ve dış hatlarda kabine alacağınız bagajlarınız ayakaltına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, maksimum 50x20x35 cm ölçülerinde olmalı ve ağırlığı 5 kiloyu aşmamalıdır.Bagaj hakkınızı aşmanız durumunda yurt içi uçuşlarınız için fazla her kilo için 3 TL, yurt dışı uçuşlarınızda ise fazla her kilo için 3 Euro ödeme yapmanız gerekmektedir.,Borajet evcil hayvanlarınızın uçakta taşınması için iç hat seferlerde tek yön 25 TL, dış hat seferlerinde ise tek yön 25 Euro ücret talep etmektedir. Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz
Koltuk seçimi
Borajet online check-in uygulamalarının uygulanmakta olduğu destinasyonlarda ve MaxiBilet  web sitesinden uçuşunuzdan 24 saat önce açılan online check-in sayesinde arzu ettiğiniz koltuğu seçme şansınızı mevcuttur. Bunun için PNR ve en az bir yolcunun soyadını girmeniz gerekmektedir.
Yiyecek, içecek ve ikram
Borajet, “Türkiye’nin Kaliteli Havayolu” iddiasına uygun olarak, konuklarını ücretsiz ve özenli ikramlarla ağırlıyor.Sabah uçuşlarında, taze sıkılmış meyve suyu ve sıcak sandviçler… Diğer uçuşlarda etli veya tavuklu sıcak wrap’ler ve yine taze sıkılmış meyve suyu veya ayran eşliğinde…