Bombay

  • Para birimi: Hırvat Kunası (HRK)
  • Resmi dil: Hırvatça
  • Telefon kodu: +385
  • İnternet alan adı: .hr
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: 3
Çarşamba - 12:36

BombaySalsette adası üzerine kurulmuş olan şehir, Mumbai olarak bilinmektedir. Hindistan'ın Maharaştra eyaletinin başkenti, Hindistan'ın en büyük ve Dünya'nın 3. büyük şehridir. Hindistan’ın ticaret, finans ve eğlencenin merkezidir. Kent limanı, önemli bir uluslararası ticaret alanıdır.

Mumbai gece hayatı ve plajlarıyla ünlü bir kenttir. Coloba ve Fort bölgesi turistlerin ilk önce keşfetmeye başladıkları bölgelerdir. Gateway of India (Hindistan Geçityolu) İngiliz hükümdarlığı döneminden kalmıştır.  Chhatrapati Shivaji Terminali (Victoria Terminali), İngiliz döneminden kalma gotik yapının eseridir. Fort bölgesinde St. Thomas Katedrali UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alır. Worli bölgesinde bulunan Nehru Planteryumu ve Nehru Merkezi (Nehru Planetarium and Nehru Center) modern bir mimari yapıdır. Bu yapının içinde müze, tiyatro ve restoran bulunmaktadır. Elephanta Adası, kentteki diğer bir UNESCO Dünya Mirası'dır. Hindistan Geçityolu’ndan feribotla Elephanta Adası'na yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu doğal yolculukta Hinduizm hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Dünya sineması tarihinde önemli bir yeri olan, Hint Sineması Bollywood Mumbai’dedir.  Sahne sanatları bakımından oldukça zengin olan Mumbai, Ulusal Sahne Sanatları Merkezi olan Jamshed Bhabha Tiyatrosu (kentin ilk opera tiyatrosu), Tata Tiyatrosu, Küçük Tiyatro ve Experimental Tiyatro burada bulunur. Her yıl düzenlenen dram festivali Juhu’daki Prithvi Tiyatrosu’nda sergilenmektedir. Mumbai’de çok sayıda festival ve etkinlik düzenlenir. Mayıs aylarında düzenlenen Mumbai Mango Çılgınlığı (Mumbai Mango Madness), yaz mevsiminin en önemli etkinliklerindendir. Elephanta Adası Festivali (Eylül-Mayıs), adada gerçekleşen bir klasik müzik ve dans festivalidir. Temmuz aylarında gerçekleşen Nag Panchami (Yılan Günü), ülkenin dört bir yanında kutlanır. Bu festivalde kent caddelerinde çok sayıda yılan oynatıcıları bulunur.  

Mumbai’de Hindistan’ın en iyi restoranları bulunur. Farklı ülkelerin lezzetlerini Mumbai’de tatmanız mümkün. Cadde ve sokaklarda büfe ve pazarlarda yöresel değişik yiyecekler bulabilirsiniz. Udipi restoranlarını (Güney Hindistan'a özgü fastfood tarzı restoranlar), kentin her caddesinde bulmak mümkün. Mumbai’de Alphonso mangosu çok ünlüdür.

Mumbai’de kurulan büyük pazarlar çok ünlüdür. Bu pazarlarda aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Bhuleshwar Çiçek Toptancıları, Chor Pazarı, Fashion Caddesi (Moda Caddesi) ve Zaveri Pazarı kentin başlıca pazarlarındandır. Tardeo caddesinde yer alan Crossroads Alışveriş Merkezi, kentteki en büyük alışveriş merkezidir. Atria Alışveriş Merkezi, Phoenix Alışveriş Merkezleri, Orbit Alışveriş Merkezi ve Infinity Alışveriş Merkezi kentte bulunan diğer önemli alışveriş yerlerindendir.

Bombay Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Bombay uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Bombay için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Bombay seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Bombay uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Bombay uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Bombay uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Bombay uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Bombay uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…