Bologna

  • Para birimi: Euro
  • Resmi dil: İtalyanca
  • Telefon kodu: +39
  • İnternet alan adı: .it
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -1
Perşembe - 11:24

BolognaReno ve Savena nehirlerinin arasında kalan Bolonya, İtalya’nın kuzeyi ile güneyini birbirine bağlayan kara ve demiryolu ağının merkezinde yer alıyor. Eski Roma kasabasının yıkıntıları üzerine kurulu şehri Ortaçağ’dan kalma kuleler ve iç kısımlarını kemerli sokaklar süslemektedir. Bu özelliğiyle “Kuleler Şehri” olarak da adlandırılır.

BolognaBologna’da kent merkezini yürüyerek dolaşabilirsiniz. Tüm yolların birleştiği nokta Piazza Maggiore olduğu için, genelde buluşmalar bu noktada yapılıyor.
1563’te Tomasso Lauretti tarafından yapılan çeşmenin bulunduğu Piazza del Nettuno (Neptün Meydanı), bu bölgenin başka bir buluşma yeridir. Bu meydanı günün her anında kalabalık görmek mümkün.
431–450 yılları arasında bu bölgede yaşayan azizden alan Basilica Di San Petronio (San Petronio Bazilikası) İtalyan Rönesans mimarisinin en büyük yapılarındandır.
Şehrin en yüksek noktası olan Basilica di S. Luca (San Luka Bazilikası) turistlerin bir başka uğrak yeridir. Ayrıca gotik yapıtların bir diğeri de Basilica Di San Francisco (San Francisco Bazilikası) 1263 yılında yapılmıştır.
 
Ortaçağda yapılan bir müze olan Museo Civico Archeologico (Arkeoloji Müzesi)’de, Villanova, Etrüsk, Roma, antik Mısır eserlerini görmek mümkün. 
12. yüzyılda inşa edilen San Geminiano Katedrali tarihi yapısıyla görülmeye değer yerlerden. Kentin ana meydanının çevreleyen galerilerde Bernini, Guido Reni gibi ünlü sanatçıların eserleri sergileniyor.
Avrupa’nın en önemli resim galerilerinden Pinacoteca Nazionale, Galerinin yapımı 1803’te tamamlanmıştır. Bu galeride Reni, Barbireri, Carracci gibi ressamların eserleri de sergilenmektedir. 
 

İtalyan tarzı yaşamın hakim olduğu Bologna’da sayıları az da olsa Hint ve Türk lokantasına rastlamak mümkün. Şehrin genel yemek kültürü İtalyan mutfağı olduğundan, şehre “la grassa” “beslenilen şehir” de denilmektedir.

Bologna’da alınabilecek ilk şey el yapımı makarnalar ve peynirler olabilir. 'Via Farini' nin hemen yanında bulunan 'Galleria Cavour'da ünlü markalardan eşyalar bulabilirsiniz. Bir başka alışveriş adresi de; “via Ugo Bassi”nin yanında bulunan "via San Felice" olabilir.

Bologna Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Bologna uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Bologna için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Bologna seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Bologna uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Bologna uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Bologna uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Bologna uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Bologna uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…