Bodrum

  • Para birimi: TL
  • Resmi dil: Türkçe
  • Telefon kodu: +90
  • İnternet alan adı: .tr
  • Saat farkı: 0
Çarşamba - 09:13

BodrumMuğla’ya bağlı, şimdilerde tatil beldesi olarak nam salmış olan Bodrum’un antik çağdaki adı Halikarnassos'du. Aziz Petrus Kalesiadı verilen kale ile birlikte şehrin Aziz Petrus'a adanmasıyla şehre Petrium adı verildi. Bu isim zaman içerisinde Petrum sonra Potrum, en son olarak da Bodrum olarak okunmaya başlandı.

Bodrum ve Gümbet arasında yer alan Bardakçı Koyu, halk arasında Zeki Müren Koyu olarak da bilinir. Hikayeye göre Ticaret tanrısı Hermes ve güzellik tanrıçası Afrodit'in oğlu Hermeafrodit bu koya gelir. Su perisi Salmakis onu görünce aşık olur. Aşkına karşılık göremeyen Salmakis de tanrılara yakararak Hermeafrodit'in bedeni ile kendi bedeninin birleşmesini sağlar.  Böylece mitolojide hem erkek hem de kadın bedeninin özelliklerini taşıyan Hermeafrodit ortaya çıkar. 
 
Sualtı Arkeoloji Müzesi
Bodrum Kalesi içine kurulmuş olan bu müzeyi anlamak için kendilerinden alıntı yapmak istedik: "Burada yapacağınız bir gezi, sizi umutlarını Anadolu kıyılarında batarak kaybetmiş antik çağ gemicilerinin yaşadığı zamanlara ya da Karanlık Ortaçağ dönemi şövalyelerinin yaşamlarını tükettiği ve dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleum'un taşlarından var ettikleri Bodrum Kalesi’ndeki izlerini takip etmenizi sağlayacak.”
 
Akvaryum
Bodrum etrafında tekne turuna çıkmışsanız, yolunuz mutlaka Akvaryum’dan geçer. Burada pırıl pırıl bir boğaz ve enfes bir koy var.
 
Gümbet
Bol rüzgar alması nedeniyle sörf için ideal olan Gümbet sahillerinde parasailing ve su kayağı yapılabilecek pek çok tesis var.
 

 

Bodrum'da gece hayatı denilince akla ilk Balar Sokağı gelir. Bordrum'da sadece dikolar değil, barlar, meyhaneler ve her kültüre uygun restoran ve kafelere rastlamak mümkündür. 

 

Gece hayatının en hareketli noklarından biri Gümbet'tir. Otellerin kendi bünyelerinde yaptıkları konser ve eğlencelere de rastlamak mümkündür. Bodrum'da yaz ayları boyunca gece müzik dinletilerine ve eğlenceye her yerde denk gelebilirsiniz.

 

Turistik bir ilçe olan Bodrum, yöresel lezzetlerden dünya mutfağına kadar birçok seçeneği birarada bulundurur. Bodrum mutfağı Akdeniz mutfağına benzerlik göstersede, konum olarak Ege'nin etkisinde olduğundan zeytinyağlı ve otla yapılan yemeklere de oldukça sık rastlanır. Akdeniz, Ege ve Rum mutfağını bünyesinde harmanlayarak ziyaretçilerine çeşitli lezzet seçenekleri sunar. 

Bodrum'da alışveriş için en önemli seçenek açık hava pazarlarıdır. Meyve sebzeden tekstil ürünlerine, elişi ürünlerinden hediyelik eşyalara kadar aradığınız pekçok şeyi bu pazarda bulabilirsiniz. 

 

Turistlerin gözdesi olan Bodrum'da alışveriş için bir başka seçenek de alışveriş merkezleridir. Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi, Marina Alışveriş Merkezi, Midtown Alışveriş Merkezi Bodrum'daki en ünlü alışveriş merkezleridir. Bir büyük alışveriş merkezi de Ortakent'de bulunmaktadır. 

Bodrum Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Bodrum uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Bodrum için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Bodrum seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Bodrum uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Bodrum uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Bodrum uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Bodrum uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Bodrum uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…