Birmingham

  • Para birimi: Pound sterling (GBP)
  • Resmi dil: İngilizce
  • Telefon kodu: +44
  • İnternet alan adı: .uk
  • Vize Bilgisi: Vize Detayı
  • Saat farkı: -2
Cuma - 14:04

BirminghamBirleşik Krallık içinde, İngiltere’nin batı bölümünde yer alan, büyüyen bir ticaret kentidir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra değişiklik yapılmayan şehir, 1990 yılında alınan kararla köklü bir değişime uğradı. Yollar yayalara açılarak, kanallar temizlendi ve şehir büyük bir değişimle tam anlamıyla yeniden doğdu. 

BirminghamBirmingham’da çift sayılı yıllarda mum ışığı etkinlikleri kulanıyor. Orjinal adı “Aston Hall by Candlelight” olan etkinlik şehre farklı bir hava katıyor. Birmingham’da çok sayıda değirmen bulunuyor. En ünlüsü olan Sarehole Mill, 1765 yılında yapılmış.  “Lunar Society” denilen yer bilim adamı, mühendis ve düşünürlerin toplandıkları, Handsworth bölgesindeki Soho Avenue üzerinde. Thinktank Bilim Müzesi’nde taşıtlar, endüstriyel makinalar gibi çeşitli mekanik araçları deneyimleyebileceğiniz bir müze. Birmingham Botanik Bahçeleri ve Cam Seraları çok sayıda çeşitli bitkilerin yer aldığı bir botanik bahçesi. “Cannon Hill Parkı” tenis ve bowling gibi oyunları oynayabileceğiniz bir park. “West Midlands Safari Park” Birmingham şehrine 10km uzaklıkta bulunan Bewdley kasabasının yankınında bulunmaktadır. Parkta her kıtadan hayvana rastlamak mümkün. Parkta su aygırı ve aslan sürülerini görebilirsiniz. 

“Bull Ring Katedrali” şehrin en eski yapılarından biri. Kilisenin 13. yüzyılda yenilendiği bilinse de, tarihi çok daha eskiye dayanıyor. Şehirde Villa Park, kırk iki bin kişilik bir stad olarak karşımıza çıkıyor. Şehrin bir diğer stadı olan St. Andrews stadyumu ise yirmi bir bin kişilik bir stad. Birmingham’da 1969 tarihli bir de cami bulunuyor. National Exhibition Centre (NEC), çok sayıda sergiye de ev sahipliği yapıyor. 21 salon ve 200 bin metrekareden oluşan bu kompleks içinde spor etkinlikleri ve gösteri merkezi olarak kullanılıyor. Chamberlain Meydanı’ndaki Birmingham Müzesi ve Sanat Galerisi yerel tarihi görmek üzere gezilebilir.

İngiltere’nin yerel yemeği olduğu söylense de, bir Pakistan yemeği olan “balti” değişik sebze ve baharatlarla yapılan bir yemek. Şehrin güney bölümünde Ladypool Road ve Stratford Road’ta çok sayıda restoran bulabilirsiniz. Üniversitenin olması sebebiyle çok sayıda ayaküstü yenilebilecek atıştırmalıklar da bulmanız mümkün.

Alışveriş imkanı oldukça geniş olan Birmingham’da 1960 yılında yapılan ve 2000’lerin başlarında Selfridges zincir mağazalarını da bünyesine alarak genişleyen Bull Ring alışveriş bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Tarihi çikolata fabrikası CadBury World, Linden yolu Bournville’de bulunuyor.

Birmingham Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Birmingham uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Birmingham için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Birmingham seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Birmingham uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Birmingham uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Birmingham uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Birmingham uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Birmingham uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…