austrian-airlines-ucak-bileti

Austrian Airlines

İlk uçuşunu 1918 yılında Viyana-Kiev arasında, posta taşımacılığı yapmak amacıyla gerçekleştirmiştir. Avusturya Hava Yolları, Avusturya’nın ulusal havayolu şirketidir.Avusturya’nın en büyük havayolu şirketi ve havacılık sektörünün lider markalarından biridir. Avusturya coğrafi konumu itibariyle Avrupa’nın tam ortasında olmasından dolayı, doğu ve batı arasında önemli bir bağlantı noktasıdır. Lufthansa ile olan ortaklığı sebebiyle Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden birisi olma özelliği taşımaktadır. Star Alliance Havayolu birliği üyesidir. Genel merkezi, Viyana’da bulunan Schwechat Havalimanı olan havayolu şirketinin,41 uçaklık filosunun yaş ortalaması, 7.4’ tür. 

Check- in işlemleri
Viyana Uluslararası Havaalanı’ndan hareket edecekseniz, uçuş saatinizden 36 saat öncesinden, 1 saat öncesine kadar, internet üzerinden check-in işleminizi yapabilirsiniz.On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Tüm yapmanız gereken; dilediğiniz koltuk tercihini de yaparak, biniş kartınızın çıktısını almak. Eğer yalnızca tek bir el çantanız varsa, doğruca güvenlik kontrolüne geçebilirsiniz. Klasik yöntemlerle check-in işleminizi yapmak istiyorsanız, Viyana Uluslararası Havaalanı’ndaki kontuar görevlileri veya kiosklar işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olacaktır.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Avusturya Havayolları,tüm bagajlarınızda 32 kiloyu aşmayan 1 adet bavulunuz ücretsiz olarak uçağa alınmaktadır. Bunun yanı sıra, 55x40x23 cm boyutlarında 1 adet ücretsiz kabin bagajı hakkınız mevcuttur. Bu bagajın ağırlığı 8 kiloyu geçmemelidir. Business class yolcuları 2 adet 8 kiloluk el bagajı hakkına sahiplerdir. Ek olarak 1adet kadın çantası veya lap-top da ücretsiz bagaj olarak değerlendirilecektir. Eğer belirtilen ağırlık veya boyutları aşan bagaj veya bagajlara sahipseniz, 10 - 19 Euro arasında değişen, fazla bagaj ücreti tahsil edilecektir. Fazla bagajlarınız konusunda kontuar görevlilerini lütfen bilgilendiriniz. Gideceğiniz yöne göre değişecek olan fazla bagaj ücret bilgilerine, MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden detaylı bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Koltuk seçim işlemlerinizi, On-line rezervasyon sırasında, ekranınızda görüntülenecek olan koltuk şeması, seçiminizi kolaylıkla yapmanızı sağlayacaktır. Çağrı merkezleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda da, uçağın ön sıralarında bulunan koltuklar, acil çıkışına yakın koltuklar veya bacak mesafesi daha geniş koltukları tercih edebilirsiniz. Uçuş saatinizden 48 saat öncesine kadar koltuk seçim işleminizi tamamlayabilirsiniz. Koltuk rezervasyonlarınız için Avusturya Havayolları belirlenmiş bir ücret talep edecektir. Ücret bilgilerine, MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Havayolları tüm iç ve dış hat uçuşlarında yiyecek ve içki servisi yapılmaktadır. Seçeceğiniz sıcak yemek menülerini, belirlenmiş bir ücret karşılığında satın alabilirsiniz. Yalnızca dış hat uçuşlarınızda seçebileceğiniz alakart menülere, 15 Euro karşılığında ulaşabilirsiniz. Viyana şinitzel, farklı lezzetleriyle tapaslar veya mezeler önerilen yiyecekler arasındadır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.