atlasglobal-ucak-bileti

Atlasglobal

Atlasjet Havacılık A.Ş. 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuştur. İç ve Dış Hatlarda Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlasglobal, ilk uçuşunu 1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştirmiştir. 
Uçuş operasyonuna 2 adet Boeing B-757-200 tipi uçak ile başlayan ve Eylül 2001’de aynı tipte üçüncü uçağını alan Atlasglobal, Temmuz 2003 tarihinde yine aynı tipte dördüncü uçağını da filosuna dahil etmiştir. 
Uçakların ortalama yaşı 2013 yılı itibariyle 11.19 yıldır. Atlasjet “maksimum uçuş güvenliği”ni temel prensip olarak belirlemiştir. Bu sebeple Atlasjet Teknik Departmanı, uçuşların en güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamak için sürekli çalışmaktadır
Nisan 2004’e gelindiğinde, Murat Ersoy'un önderliğinde Atlasglobal’de yeni bir yapılanmaya gidilmiştir. 14 Haziran 2004’te Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından "İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” yapmak üzere Atlasglobal ruhsatlandırılmış ve 1 Temmuz 2004’ten itibaren iç hatlarda tarifeli seferlerine başlamıştır. 
1 Şubat 2006 itibariyle Öger Grubu’nun Atlasglobal’de bulunan % 45’lik hissesi devralınmıştır ve Atlasglobal Havayolları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Murat ERSOY getirilmiştir. 
 
Check- in işlemleri
İç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, dış hat uçuşlarınızda 2 saat önce, Irak ve İran uçuşlarınızda ise en geç 3 saat önce havaalanında olmanız beklenmektedir. Check-in işlemlerinizi iç hat uçuşlarınızda 30 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise 1 saat öncesinden yaptırmış olmanız gerekmektedir. MaxiBilet web sitesinden yapabileceğiniz on-line check-in işleminizi, uçuş saatine 48 saat ile son 90 dakika arasında yapabilirsiniz.. Mobil cihazınıza indirebileceğiniz 2D barkodlu biniş kartı sayesinde uçağa binmeden önce check-in yaptırmadan doğrudan boarding kapısına giderek uçuşunuza başlayabilirsiniz. Bunun için mobil cihazınızın internet ve GPRS teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Tüm bunları değil de havaalanında check-in yaptırmak isteyebilirsiniz,. İç hat ve Ercan uçuşlarında uçuşunuza 12 saat kalana kadar rezervasyonunuzu ceza ödemeden iptal edebilrsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
AtlasJet uçuşlarınızda sınırları belirlenmiş ücretsiz bagaj ve ücretsiz el bagajı hakkınız bulunmaktadır. Uçak içine alacağınız, koltuk altı veya baş üstü kabine yerleştirebileceğiniz 25x45x56 cm ölçülerinde ve 8 kiloyu aşmayacak şekilde hazırlanmış ücretsiz el bagajı hakkınız mevcuttur. Ücretsiz bagaj hakkınız gideceğiniz yöne, biletinizin sınıfına göre farklılık gösterebilir. Serbest bagaj hakkınızı geçeceğiniz durumlarda, fazla bagajınızla ilgili uygulanacak detaylı ücret bilgisine MaxiBilet web veya çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz. Fazla bagaj hakkınız her bir bagajda 32 kiloyu geçmemelidir. Beş ayrı sınıfta düzenlenen üyelikler, bagaj taşıma hakkında da ekstra avantajlar kazandırabilir.
Koltuk seçimi
AtlasJet’le yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi MaxiBilet web sitesi üzerinden ve çağrı merkezinden yapabilir, ancak biniş kartınızı havaalanlarındaki check-in kontuarlarına uğrayarak gerekli seyahat belgelerini ibraz ederek alabilirsiniz. Biniş kartı yazdırılan bir biletin koltuk numarasının web sitesi üzerinden değiştirilmesi mümkün değildir. Değişiklik için havaalanındaki check-in kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Koltuk numaranızı MaxiBilet web sitesi üzerinden uçuşa 90 dakika kalana kadar yapabilirsiniz
Yiyecek, içecek ve ikram
AtlasJet’le yapacağınız uçuşlarda herhangi bir ücret talep edilmeden yapılan leziz ikramlar yolculuğunuza ayrı bir keyif katılacaktır. AtlasJet ayrıcalığını; deri koltuklar, 77 cm’lik koltuk arası mesafesi ile, titizlikle seçilen ikram servisleri ve uçuş süresince hem bilgi hem de eğlence amaçlı kullanabileceğiniz Video ve Audio hizmetleriyle de göstermektedir.