anadolujet-ucak-bileti

AnadoluJet

AnadoluJet, 23 Nisan 2008 tarihinde geniş halk kitlelerinin ulaşım hizmetinden yararlanmaları amacıyla Türk Hava Yolları'nın alt markası olarak kurulmuştur. AnadoluJet’in kurulmasıyla; Ankara’nın Anadolu şehirlerine bağlanması, Böylece daha geniş bir kitlenin hava ulaşım hizmetinden yararlanması sağlanmış, maliyet avantajlarının bilet ücretlerine yansıtılmasıyla uçakla seyahat daha cazip hale getirilmiştir. AnadoluJet, uçuş maliyetlerinin düşürülmesi ve bu durumun bilet ücretlerine yansıtılmasıyla artan rekabet koşullarına uygun bir iş modeli ile yapılandırılmıştır Haziran 2015’ten beri 31 uçakla hizmet vermektedir.
Marka yönetimi, uçak bakımı, uçuş güvenliği, taşıma yükümlülükleri gibi tüm unsurlarıyla Türk Hava Yolları sorumluluğu ve güvencesi altındadır.Ulaşım ağını günden güne arttırarak hava ulaşımının sektör içindeki yerini daha sağlam bir temele oturtmak istemektedir ve operasyonlarına “Uçmayan Kalmasın” sloganıyla devam etmektedir.
 
Check- in işlemleri
AnadoluJet uçuşlarınızda check-in işlemleri için, iç hatlarda uçağın kalkış saatinden en az bir saat önce, dış hatlarda ise uçağın kalkış saatinden iki saat önce, havaalanında olmanız beklenmektedir. Check-in işlemleri dış hat uçuşlarımızda tarifeli kalkış saatinden asgari 45 dakika, iç hat uçuşlarında ise asgari 30 dakika önce sona ermekte olup, check-in kapanış süreleri bazı havalimanlarında daha erken olabilir. Bu nedenle uçuş yapacağınız havalimanındaki geçerli check-in kapanış süresi ile ilgili olarak bilgi istemeniz, Ayrıca MaxiBilet web sitesinden on-line check-in işlemi de yapabilir veya çağrı merkezinden destek alabilirsiniz, belirtilen check-in kapanış sürelerinden önce biniş kartınızı almış olmanız ve bagajlarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
AnadoluJet uçuşlarında ekonomi sınıfı yolcular için tanınan serbest bagaj hakkı 15 kg’ dır.Fazla bagaj ücret bilgisi almak için MaxiBilet veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yolcuların beraberinde taşıyacakları her bir parça bagaj ağırlığının 32 kg'ı aşmaması gerekmektedir. Ücretsiz kabin bagajınızın ağırlığının 8 kg 'ı ve boyutlarının 23 x 40 x 55 cm’yi geçmemesi gerekmektedir. El bagajının dışında kabinde taşınmasını istediğiniz bagajınız için ayrı bir koltuk satın almalısınız. Bu durumda, bagajınız 75 kg'ı aşmamalı ve koltuğa sığabilecek ölçülerde olmalıdır. Yolculara tanınan serbest bagaj hakkı, uçulan yöne göre değişiklik gösterir ve bu miktar biletlerin üzerinde belirtilmektedir.
Koltuk seçimi
MaxiBilet web sitesi üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda koltuk seçiminizi ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Koltuk Planı tüm uçuşlar için detaylı olarak görüntülenebilir ve yolcuların özellikleri de dikkate alınarak yerleşim yapılması sağlanır. Koltuk Seçimi olanağı, yolcunun seyahat edeceği sınıfta seyahatlerinin tamamını kapsayacak şekilde sunulur ve yolcu isteğine göre tamamlanır. AnadoluJet operasyonel ihtiyaçlar doğrultusunda check-in sırasında seçmiş olduğunuz koltuk numarasını değiştirme hakkına sahiptir.
Yiyecek, içecek ve ikram
AnadoluJet uçuşlarında; yolculara ücretsiz olarak bir pet bardak su, çay ve kahve seçenekli olarak hazır paketli tatlı ve tuzlu ürün ikram edilmektedir.