alitalia-ucak-bileti

Alitalia

İtalya'nın ulusal ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi. 1946 yılında kurulan şirket 1947 yılında işletilmeye başlanmıştır.Merkezi Roma'nın Fiumicino bölgesinde bulunur, Uçuşlarını aynı bölgede bulunan Leonardo da Vinci Havalimanı merkezli gerçekleştirmektedir.

SkyTeam havayolları birliğinin de üyesi olan şirket, İtalyan taşımacılık sektörünün en güçlü oyuncularından biri olarak yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında etkin bir isim olarak bilinmektedir.

Check- in işlemleri
Check-in işlemeleriniz için farklı seçenekler sunmaktadır. MaxiBilet Web üzerinden yapacağınız check-in işlemini uçuş saatinizden 24 saat öncesine kadar yapabilirsiniz. Yapmanız gereken, arzu ettiğiniz uçuşu ve ek servisleri belirlemek ve biniş kartınızın çıktısını almak.Havaalanlarında bulunan kontuar görevlileri ve otomatik kiokslar da check-in işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Check-in işlemlerinizi tamamlamak için yurt içi uçuşlarında uçuş saatinizden 30 dakika, yurt dışı uçuşlarda ise gideceğiniz yöne göre uçuş saatinizden 60 dakika öncesinden havaalanında olmanız rica edilmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları ile yapacağınız uçuşlarınızda 8 kiloyu geçmemek kaydıyla bir el bagajını ücretsiz olarak uçak içi kabininde taşıyabilirsiniz. Bu el çantasının ölüçleri 55 x 35 x 25 boyutlarını geçmemesi gerekmektedir. Dizüstü bilgisayarınızın el bagajı olarak düşünüleceğine dikkatinizi çekmek isteriz. Gideceğiniz yöne ve sahip olduğunuz bilet sınıfına göre iki adet bavul götürme hakkına sahipsiniz. Bavulların ağırlığı 23 ila 32 kilo arasında olmalıdır. Güvenlik gereği bir bavulun ağırlığının 32 kilodan fazla olmaması gerekmektedir. 23 kiloyu aşan bagajlarınız için ekstra ücret ödemeniz gerekecektir. Seyahatiniz sırasında yanınıza almak istediğiniz, spor aletleri veya müzik aletleri için farklı ücretlendirmelerde bulunabilir. Bagaj haklarınız konusunda daha fazla bilgi için, MaxiBilet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.On-line check-in işlemleriniz sırasında, ekstra bagajınızı belirtmeniz durumunda havaalanında yapacağınız ödemeden %20 daha az ödeme avantajına sahip olabilirsiniz
Koltuk seçimi
Uçak biletinizin rezervasyonunu yaparken koltuk seçimini de yapabilirsiniz. Interaktif olarak görüntülenen koltuk düzeninden dileğiniz koltuğu tıklayarak seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer birden fazla yolcu için koltuk seçecekseniz, koltuk seçeceğiniz her yolcu için aynı işlemi yapmanız gerekmektedir. Havayolları operasyonel nedenlerle seçmiş olduğunuz koltuk yerinizi değiştirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda, havaalanında sizlere farklı bir koltuk mutlaka tanımlanacaktır.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet wep sitesiniz ziyret edebilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçak içi yemek kalitesinde dünyanın en iyi havayolu mutfağı ödülüne sahiptir. Amerikan, Global Traveler’in onayladığı bu prestijli ödül, tüm dünyaca bilinen İtalyan mutfağının gökyüzünde de elde ettiği önemli bir başarıdır. Bilet sınıfınıza ve uçuş süresine göre değişen ikram menülerine MaxiBilet web sitesinden ulaşmanız mümkün