air-moldova-ucak-bileti

Air Moldova

Moldovya’nın, ulusal havayolu olan Moldovya Havayolları, 1993 yılında kurulmuştur. Genel merkezi ülkenin başkenti de olan Kişinev’dedir,Kişinev Uluslararası Havalimanındadır.Avrupa’da güvenlik ve hizmet kalitesini belgeleyen IATA ve ICAO sertifikalarına sahiptir. Firma, Avrupa ülkelerinde 20 farklı destinasyona düzenli seferler yapmaktadır. Tarifeli ve charter sefer sayısı her gün artan,Havayolları’ nın uçak filosu şu an için 6 uçaktan oluşmaktadır. 

Check- in işlemleri
Yapacağınız uçuşlarda,Uçuş saatinizden 24 saat önce açılan ve uçuşunuza 2 saat kalana kadar yapmanız gerekmektedir, On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. On-line check-in işleminizi yaptıktan sonra, biniş kartınızın çıktısını almayı lütfen unutmayın. Havaalanında yapacağınız check-in işlemleri daha uzun sürebilir. Havayolu şirketi, standart check-in işlemleri için, uçuş saatinizden 2 saat önce havalimanında olmanızı önermektedir. Check-in masasının uçuş saatinden 60 dakika önce kapanacağını hatırlatmak isteriz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları, bagajlarınız için belirli sınırlar içinde ücretsiz taşıma hizmeti vermektedir. Ücretsiz olarak değerlendirilecek kabin bagajınızın ölçüleri toplamda 115 cm’yi (50x40x25) geçmemeli ve ağırlığı en fazla 8 kilo olmalıdır.Havayolları’ nda dört tip bilet sınıfı bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkı, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Moskova ve İstanbul yönüne yapacağınız uçuşlarda; business class ve ekonomi premium sınıfı biletlerde, 2 parça bagaj, parça başına 23 kilo ve toplamda 158 cm olmalıdır. Ekonomi regular ve ekonomi basic tipi biletle uçuyorsanız, ücretsiz bagaj hakkınız, tek parça 23 kilo ve toplamda 158 cm’ yi aşmamalıdır. Diğer yönlere doğru yapacağınız uçuşlarda yukarıda sayılan haklara sahipken, ekonomi basic sınıfı biletinizde 2 yaşından büyük çocuklarınız için ücretsiz bagaj hakkınız bulunmamaktadır. Tüm yönlere uçarken 2 yaş altı çocuklarınız için 10 kiloyu aşmayan bagaj ve bir adet bebek arabası ücretsiz taşınmaktadır.Bagaj hakkında işlemleriniz MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Havayolları, bilet satın alma aşamasında koltuk tercihi yapmanızı isteyecektir. Eğer bu adımı atlarsanız, check-in esnasında her yolcu için standart bir koltuk tahsis edilecektir. Standart koltukların dışında yapacağınız tercihler, havayolu şirketi tarafından ekstra ücretlendirilecektir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçuşlarda her sınıf bilet için ücretsiz yiyecek ve içecek ikramı uygulaması mevcuttur. Ekstra talepleriniz varsa, satın alabileceğiniz menüler için,uçuştan 24 saat öncesine kadar belirtmeniz gerekmektedir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.