air-france-ucak-bileti

Air France

1933 yılında Paris Merkezli kurulan şirket, dünyanın en geniş filosuna sahip, en geniş uçuş ağına sahip hava yollarından biridir.

Fransa Ulusal Hava Yolları ve Fransa'nın bayrak taşıyıcı şirketidir.Fransa içinde 32 yi aşan yönde, Fransa dışında ise 91 ülkede, 154 noktada hizmet vermektedir. uçak filosu, Uzak ve orta mesafe, Bölgesel mesafe ve Kargo taşımacılığı alanlarında hizmet vermektedir. uluslar arası merkezi Paris’deki Charles de Gaulle Havaalanında bulunmaktadır. Mart 2015 itibarı ile, 95 ülkede 191 farklı noktaya uçmaktadır

Check- in işlemleri
Check- in işlemlerini tercih şekillerinize göre havalimanlarındaki kontuar veya kiosklardan yapabileceğiniz gibi, bilgisayarlarınızdan ulaşabileceğiniz on-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Uçuş saatinizden 60 dakika önce sona eren check-in işlemlerini bitirip biniş kartlarınızı almış ve bagajlarınızı teslim etmiş olmanız gerekmektedir. Havaalanlarında bulunan kioks cihazları ve yer hizmetleri görevlileri check-in işlemelerinizi hızlı ve sorunsuz şekilde sonlandırmanızı sağlayacaktır.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Tüm diğer hava yollarında olduğu gibi uçuşlarında da, sınırları belirlenmiş ücretsiz ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz bagaj hakkınız, kabin içi ücretsiz bagaj hakkınız, ücretli bagaj ücretleri, aldığınız biletin yönüne, biletin niteliğine, sınıfına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bagaj hakkınız ve ücretlendirme konusunda güncel bilgi almak için, uçuşlarınızdan önce bagaj hakkında işlemleriniz için MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Çeşitli sınıflarda koltuk seçim işlemi yapabilirsiniz. Classic ve Flex fiyatlarıyla rezervasyon esnasında “pencere” veya “koridor” koltuk tercihinizi belirtebilirsiniz. On-line check-in esnasında (uçuş saatine 30 saat kaladan itibaren) veya havalimanında (MaxiBilet web sitesinden,kiosklar veya check-in bankoları) koltuk numaranızı ücretsiz alabilirsiniz. Uçağın müsait olması durumunda , Classic yolculara sistemin otomatik koltuk numarası vermesine rağmen, bu yolcular, online check-in esnasında koltuk numaralarını ücretsiz değiştirebilirler. Yine uçağın müsait olması durumunda, MiNi fiyatla seyahat eden yolcular koltuk numaralarını havalimanında (kiosklar veya check-in bankoları) alabilirler.
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçuşların ücretsiz yemek ve içecek ikramları bulunmaktadır. Sunulan yiyecekler, uçuş sürenize göre, Fransız mutfağının dünyaca ünlü leziz örneklerinden oluşur. Ödüllü Fransız aşçılar tarafından özenle seçilerek hazırlanan yiyecekler ve eşsiz Fransız şarapları, seyahatinizi bir şölene dönüştürmek için sizleri bekliyor. Firma uçuşlarında, gökyüzündeki restoranınız olma ayrıcalığını sizlere yaşatıyor. Ayrıca uçuş konforunuz için ulusal ve uluslararası gazeteler ücretsiz servis edilmektedir.Uçak içi eğlence sistemleri ile, özenle seçilen filmleri, dizileri, müzik türlerini, güncel haberler sunan birçok uygulamayı kullanımınıza sunarak, uçuş sürenizi kolay ve zevk alabileceğiniz bir hale dönüştürüyor.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesini ziyaret edebilirsiniz.