air-china-ucak-bileti

Air China

1988 yılında kurulan Air China Çin`in sivil havacılık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip,seçkin bir havayoludur. Çin'in Pekin merkezli ulusal havayolu şirketi. Uçuşlarını Pekin Uluslararası Havalimanı'ndan gerçekleştiren Air China, Aralık 2007'den bu yana Star Alliance üyesidir. Moğolistan, Tibet, Şangay,Tianjin ve Çin genelinde daha birçok şubesi bulunmakta. Airbus ve Boeing tipi yaklaşık 500 uçaktan oluşan filosu ile yaklaşık 300 noktaya uçarken, Star Alliance üyesi olan China 27 havayolu şirketi ile 28 ülkede 451 noktaya, haftada 9000 den fazla ortak uçuşlar yapmaktadır.

Check- in işlemleri
Check in işlemleriniz, varış noktasına bağlı olarak farklı seçenekler sunmakta. Havaalanında check in yaptırmak için uçuş noktanıza göre, uçuş saatinizden en az 2 saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Kontuarlar uluslararası uçuşlarda, uçuş saatinizden 60 dakika önce kapanmaktadır. Bazı havaalanlarında self servis kioskları hizmet vermekte. Özellikle sadece el bagajı olan yolcular için son derece pratik bir yöntem olan bu kiosklarda Check in işleminizi yapabilir, koltuğunuzu seçebilir ve binis kartınızın çıktısını alıp direk biniş kapısına yönelebilirsiniz. MaxiBilet internet sayfasından veya çağrı merkezimizde detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Air China bagaj politikasına göre kargo kısmına vereceğiniz her parça bagaj ağırlığı en az 2kg, en fazla 32kg olmalıdır.Varış noktasına bağlı olarak uluslararası uçuşlarda ekonomi sınıfına iki parça olmak üzere toplam 23 kg ücretsiz bagaj hakkı tanıyan havayollu,First class ve Business class için ise iki parça ve toplam 32kg bagaj hakkı vermektedir. Her parça bagajınızın toplam boyutları 158cm`yi geçmemelidir. Bebekli yolcular toplam boyutları 115cm olmak üzere bir parça bagaj taşıma hakkına sahiptirler. Ekonomi sınıfı yolcuları kabin bagajı olarak yanlarına 5kg ağırlığı aşmayacak bir parça ve el çantası, business ve First class yolcuları ise toplamda 8kg olmak üzere iki parça bagaj alabilmektedir. Bagaj hakkında işlemleriniz MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.
Koltuk seçimi
Havayolları uçarken koltuk seçiminizi akıllı telefonunuzla da yapmanız mümkün.Havayolunun internet sayfasında adım adım nasıl bir prosedür uygulandığı gösterilmekte.Ayrıca MaxiBilet veya çağrı merkezimizden check in yaparken uçak içi oturma düzenini görerek istediğiniz koltuğu seçme sansınız var.İnternet üzerinden yaptığıniz rezervasyonları uçuş saatinizden 72 saat önce yapmanız mümkün.Son seçenek olarak havaalanında check in yaptırırken seçebilirsiniz koltuğunuzu ancak unutmayın ki bu son aşamada, koltukların çoğu reserve edilmiş olacağından çok fazla seçme şansınız olmayabilir.
Yiyecek, içecek ve ikram
Yolculuğunuz boyunca 12 kanaldan radyo yayını ve sekiz farklı film seçeneği ile ayrıca özenle hazırlanmış menüsü ile yolcularını ağırlamakta. Uçuşlarda hafif aperatifler, sıcak yemekler, sıcak ve soğuk içecekler servis edilmekte.Oldukça zengin bir menüye sahip olan havayolları her türlü damak tadına uygun sıcak yemek , yolculuğun zamanına, mesafesine göre kahvaltı ve öğlen yemeği veya kısa yolculuklarda ikram edilen çin usulü kek, sandviç veya hamburger çeşitleri mevcut.Yemek konusunda ki özel isteklerinizi uçuştan önce MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.