air-canada-ucak-bileti

Air Canada

1937 yılında Trans-Canada Air Lines (TCA) adıyla faaliyete geçen şirket, 1964'te Air Canada adını alarak faaliyetlerini sürdürmüştür. 1989 yılında tamamen özelleştirilen ve Toronto Borsası'nda işlem gören şirketin 27 binin üzerinde çalışanı bulunmaktadır. 1980 yılında ise Kanada'da 60'tan fazla noktaya ABD, Karayipler ve Avrupa'da bir çok noktaya seferler düzenlemeye başlamıştır. Star Alliance`in kurucu üyelerinden olan günümüzde beş kıtada 170'den fazla noktaya tarifeli ve charter seferleri düzenlemektedir. Merkezi Montreal`de ve 362 yolcu uçağından oluşan bir uçak filosuna sahiptir. Ortak çalıstığı havayolu şirketleri ile beraber günde ortalama 1.370 tarifei uçuş gerçekleştirmektedir.

Check- in işlemleri
Check –in işlemlerinizi MaxiBilet internet sayfasından, uçuş saatinizden önceki 24 saat içerisinde yaptırmanız mümkün veya uçuş saatinizden 12 saat önce bir çok havaalanında mevcut olan kiosklarda check-in yapma şansınız var. Havaalanında, kontuarlarda yaptıracaksanız eğer check-in işlemlerinizi , varış noktasına göre saatler degişse de uçuş saatinizden en az iki saat önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Seyahatinizde bagaj hakkınız, gideceğiniz yere, bilet sınıfına göre farklılıklar göstermekle beraber genel olarak kişi başına 23kg olarak belirlenmiştir. Özellikle yanında müzik aleti veya spor malzemesi taşıyan yolcuların yolculuk öncesi; MaxiBilet internet sayfasından bagaj hakkı ve ücretlendirme ile ilgili detaylı bilgi almaları önerilir. El bagajları için geçerli ağırlık sınırı 10kg, ölçüler ise 23 cm x 40 cm x 55 cm şeklinde belirlenmiştir. Uçakta yanınıza el bagajı olarak ölçülere uyan bir bavul dışında, bir el çantası veya sırt çantası alma hakkınız var.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminizi yapmak için, biletinizi online aldıysanız eğer, aynı şekilde MaxiBilet web sitesinden online check-in ve koltuk seçiminizi de yapabilirsiniz. Uçak içi oturma düzenini görerek, cam kenarı veya koridor seçiminizi yapabilirsiniz, hatta ek ücret ödemek sureti ile bacaklara daha fazla hareket alanı sağlayan daha konforlu koltuklarda keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu tür konforlu koltuklar için belirlenen ücretler bilet sınıfına ve destinasyona göre değişmektedir. Koltuk seçiminizi online yapabileceğiniz gibi, havaalanında self check-in kiosklarında veya kontuarlarda da yapabilirsiniz ancak havaalanında, uçuştan sadece bir kaç saat önce koltukların büyük kısmı seçilmiş olacağı için tercih şansınız oldukça azalmakta. Sivil havacılık güvenlik kuralları gereği; hasta, ameliyatlı, çocuklu yolcuların ve anne adaylarının exit koltuklarda oturmaları yasaktır. Bagaj hakkında işlemleriniz için MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz
Yiyecek, içecek ve ikram
Yapacağınız seyahatlerde yemek menüsü ve ikram, mesafe ve bilet sınıfına göre değişiklik göstermektedir. Tüm uluslararası uçuşlarda, yemek servisinden ekstra ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.MaxiBilet internet sayfasından yemek çeşitleri ve ikram ile ilgili detaylı bilgi alınması mümkün. Ayrıca yemek konusunda özel seçim sözkonusu ise uçuş saatinden 18 saat önce yemek siparişi verilmelidir. Özel yemek kategorisine giren yemeklerden bazıları; bebekler için özel menü, vejeteryan yemekler, düşük kalorili yemekler, tuzsuz yemekler,dinlere göre özel yemekler, meyve tabağı gibi her talebe uygun menü bulmak mümkün