air-berlin-ucak-bileti

Air Berlin

Berlin merkezli Alman havayolu şirketi. Yolcu sayısı bakımından airberlin, Lufthansa'dan sonra Almanya'daki en büyük ikinci havayolu şirketidir.1978 yılında kurulmuştur. 1997 yılında IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) ve 2011 yılı itibarı ile de AEA (Avrupa Havayolları birliği) üyesidir. Şirket Akdeniz'deki tatil merkezlerine, Kuzey Afrika'daki merkezlere, Kanarya Adaları'na, Avrupa'daki büyük merkezlere ve Almanya'da 17 merkeze uçuşlar düzenlemektedir.Küresel havayolu birliği Oneworld üyesi olan şirket kendisini sürekli yenileyerek güvenilirliğini korumakta ve yolcu sayısı her geçen gün artmaktadır. Sürdürdüğü tutarlı anlaşma politikaları, stratejik ortaklıkları, sayısız havayolları ile ortak uçuşları ve 151 adet uçak filosu ile dünya da 171 ayrı uçuş noktasına hizmet vermektedir. 
 
Check- in işlemleri
Check-in işlemlerinizi, on-line olarak MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.Havaalanlarında, kontuarlar uçağın kalkış saatinden 120 dakika önce açılır ve varış noktasına bağlı olarak 30, 45, 60 veya 90 dakika önce kapanır. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada`ya gidecek yolcular check-in işlemlerini tarifeli uçuşlarından 180 dakika önce yaptırabilmekte. Check-in makineleri Almanya içinde neredeyse tüm havaalanlarında, Avrupa`da ise birçok havaalanında bulunmakta. On-line check-in yaptırmak için soyad ve rezervasyon numaranız yeterli olacaktır, ayrıca birlikte seyahat ettiğiniz en fazla 10 kişinin check-in işlemlerini birlikte yapmanız mümkün.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Uçuşlarda bagaj hakkı ve ücretlendirme, uçuş parkuru ve rezervasyon sınıfına göre değişmektedir.Hangi destinasyonların, hangi kategoriye dahil olduğunu görmek için MaxiBilet internet sayfasından ayrıntılı bilgi edinmek mümkün. Kişi başına her bir bagaj ağırlığı, sağlık ve güvenlik açısından 32 kg ile sınırlandırılmıştır. Bagaj hakkı kişi başına ekonomi class için 23 kg , business class için 32 kg olarak belirlenmiştir, 0-2 yaş çocuklar için bagaj hakkı bulunmamakta. Bagaj ağırlık sınırının aşılması durumunda ekstra ücret talep edilebilmektedir.El bagajı için ölçüler ise 55 x 40 x 20 cm ve 8 kg dır.
Koltuk seçimi
Koltuk seçiminin 48 saat öncesi yapmanız gerekmektedir. Air Berlin`de koltuk rezervasyonu, bebekli aileler ve ağır engelli ve refakatçileri dışında ücrete tabidir, kısa ve orta mesafeli uçuşlar için 11.99 Euro, uzun mesafe için ise 16.99 Euro olarak belirlenmiştir. Acil çıkışların yanındaki koltuklar anne adayları, 0-12 yaş arası çocuklar, yürüme engelli ve yanında ev hayvanı olan yolcular için rezerve edilemez.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Yolculuk sırasında misafırlerini en iyi şekilde ağırlamaktan gurur duyan havayolları. Gazete, aperatif, sıcak ve soğuk içecekler ücretsiz ikram edilmektedir. 1 saati aşan bütün uçuşlarda son derece lezzetli yemek seçeneklerinin olduğu bir menü dahilinde yemek servisi yapilmakta. Yolculuk öncesi MaxiBilet veya çağrı merkezimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.