air-astana-ucak-bileti

Air Astana

Air Astana Kazakistanlı bir havayollu şirketi. Şirketin merkezi Kazakistan'nın başkenti Astana'dadır. 2001 yılında kurulan şirketin %51’i Kazakistan’a, kalan hisselerin tamamı ise İngiltere kökenli bir firma olan BAE System’a aittir. Güvenlik ve hizmet standardını üst seviyede tutmayı ilke edinen şirket, Avrupa Hava Güvenliği (EASA), IATA ve IOSA güvenlik denetimlerinden başarıyla geçmiştir. Air Astana, yaş ortalaması 4,5 olan 30 adet jet tipi uçağıyla, iç ve dış hatlar yönünde 60’a yakın noktada hizmet sunmaktadır. 

Check- in işlemleri
Havaalanında check-in işleminizi yapmak istiyorsanız, Air Astana tarafından belirlenen kuralları incelemenizi tavsiye ederiz. Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Check-in ve güvenlik işlemleri için yurt içi veya yurt dışına yapacağınız seyahatlerde, uçuş saatinden iki saat önce havaalanında olmanız önerilmektedir. İç hatlar ve dış hatlar yönünde check-in işlemlerinin uçuş saatinden 40 dakika önce biteceğini, biniş kapısının ise uçuş saatinden15 dakika önce kapanacağını belirtmek isteriz.Uçuş saatinden 24 saat öncesinde açılan ve 60 dakika öncesine kadar süren on-line check-in işleminden sonra, biniş kartınızı basmanız gerekmektedir. Yukarıda belirtilen sürelerin aşılması durumunda, biletinizi kaybedebileceğinizi hatırlatmak isteriz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Havayolları’nda ücretsiz bagaj hakkınız, biletinizin sınıfına göre farklılık göstermektedir. Bebekler hariç her yolcu ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bu hak, business class yolcuları için 30 kilo, ekonomi class yolcuları için 20 kilo olarak belirlenmiştir. Toplamda 158 cm’yi ve 32 kiloyu aşan bavullarınız havayolları’nın özel izni gerekmektedir. Kabul edilen bavulların ağırlığına uygulanacak ücret, gidilecek parkura göre değişkenlik göstermektedir. Bagaj hakkında işlemleriniz MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz. Güvenlik nedeniyle ücretsiz kabin içi bagaj hakkı sınırlı tutulmuştur. Ekonomi sınıfı biletler için, bir adet 55x40x20 cm ve 8 kilo, business sınıfı biletler için ise 24x35x20 cm’yi ve toplamda 18 kiloyu geçmeyen iki adet kabin bagajı alma hakkınız vardır.
Koltuk seçimi
Yapacağınız uçuşlarda koltuk seçiminizi, on-line rezervasyonunuz sırasında yapabilirsiniz.Uçağın başka bir tip uçak ile değiştirilmesi durumunda, seçmiş olduğunuz koltuk size tahsis edilemeyebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda üstün konfor setine sahip Boeing 757 ve 767 uçaklarının, Yataklı Business Class hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağr ımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Kabin içi hizmet anlayışına büyük önem veren firma, uçak içi ikramlarında da, farkını hissettirmektedir. Ekonomi ve business class sınıfında sunulan lezzetli menüler itinayla seçilerek, ücretsiz olarak hizmetinize sunulmaktadır. Yeni Boeing 767 filosunda, her koltukta bulunan IFE (In-flight Entertainment) hizmetiyle yolculuğunuzun tadını çıkarın.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.