air-arabia-ucak-bileti

Air Arabia

Air Arabia, düşük-fiyatlı Birleşik Arap Emirlikleri merkezli bir havayolu şirketidir. 31 Airbus 320 model uçağı ile genç ve dinamik bir filoya sahip olan Air Arabia bir Arab Air Carriers Organization üyesidir. Şirket 2003 yılında kurulmuş olup Orta Asya, Ortadoğu,Kuzey Afrika, Hindistan'da 32 noktaya uçuş düzenlemektedir.Tek tip yolcu sınıfı hizmeti uygalayan Şirket, kendisine özel geniş koltuk aralıklı uçakları ile son derece konforlu bir ekonomi sınıfı imkanı sunmakta.

Check- in işlemleri
Havayolları ile uçuyorsanız check-in işlemleri için farklı seçeneklere sahipsiniz.Saharjah dışında ki uçuş noktalarında, uçuş saatinizden 12 saat once, Saharjah`tan uçuşlarda ise 24 saat önce, rezervasyon numaranız, adınız, uçuş tarihiniz, uçuş numaranız ve varış noktanız gibi bilgileri vererek online check-in yaptırabilirsiniz.Uçuş saatinizden 24 saat once şehir terminal bankolarında işlemlerınizi yaptırabilirsiniz. Havaalanında check-in yaptıracaksanız, en az iki saat once havaalanında bulunmanız gerekmektedir. Kontuarlar uçak kalkış saatinden 3 saat önce açılmakta ve 1 saat once kapanmaktadır. On-line check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Yolcu başına maksimum bagaj ağırlığı 32 kg.dır, Birçok havayolu şirketinden farklı olarak Air Arabia parça sayısı sınırlaması olmaksızın, ihtiyacınız olan bagaj için ödeme şansı vermekte. Rezervasyonunuzu yaparken bagajınızın ağırlığını seçebilirsiniz. Ancak havaalanında satın alabileceğiniz tek bagaj sınırlaması 20 kg.dır, bu ağırlığı aşmanız durumunda ekstra ücret uygulanmaktadır. Bagaj hakkında işlemlerini MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz .Her yolcu yanına 10 kg.a kadar ve 55x40x20 cm ölçülerinde el bagajı alabilmekte, ancak bu sınırları aşan el bagajları kabine alınmamakta, ek ödeme yapılması halinde kargo bölümüne kabul edilebilmektedir.Ancak Fas yolcularının el bagaj hakkı 7 kg.dır.
Koltuk seçimi
Yapacağınız yolculuklarda, biletinizi online alıyorsanız, koltuk seçimini de yapmanızı öneririz çünkü yolcular, ilk gelene ilk hizmet verilir esasına göre oturtulur. Ailelerin ve birlikte yolculuk edenlerin mümkün olduğunca yan yana oturma talepleri dikkate alınsa da, koltuk seçimini önceden yapmakta yarar var. Çocukların, engellilerin ve anne adaylarının acil çıkış koltuklarına oturmalarına izin verilmemektedir. Ayaklarınızı uzatıp, rahat bir yolculuk yapmak istiyorsanız çıkış kapılarının sırasında ki ve öndeki koltukları tercih edin çünkü bu koltuklar ve koltuklar size daha fazla hareket alanı sağlar ancak koltuk seçimi yaparken bu koltuklar için ek bir ödeme talep edilebilir.Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.
Yiyecek, içecek ve ikram
Yolcularına son derece makul fiyatlarla hafif sandeviçlerden, sıcak ve soğuk yemeklere uluslararası mutfakların lezzetlerini sunmakta. Rezervasyonunuzu yaptırırken Sky Café menüsüne göz atarak damak tadınıza uygun yiyecek seçiminizi ister online MaxiBilet web sitesinden veya çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.Özellikle uzun mesafeli uçuşlarda bu zengin menü avantajından yararlanarak, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirmek elinizde.