aegean-airlines-ucak-bileti

Aegean Airlines

1987 yılında Aegean Havacılık olarak kurulmuş ve Learjet uçakları ile Atina’dan VIP uçuşlar ile tüm dünyaya uçuşlar gerçekleştirmiştir. Yunanistan`ın ilk özel havayolu şirketidir. 1999 yılında Aegean Havayolları olarak tarifeli seferlere başlamıştır.Star Allience üyesi olan firma  Atina ana merkezli iç ve dış seferler düzenlemektedir. Diğer merkezleri ise Selanik,Girit ve Larnaka`da bulunmaktadır.Star Alliance üyesi olan Havayolları`nın birçok havayolu ile code share ortaklığı vardır.29 adet Airbustan oluşan uçak filosu ile Yunanistan`dan 12 ayrı havaalanından, tarifeli ve charter olmak üzere 20 ülkede 160 noktaya seferler düzenlemektedir.

Check- in işlemleri
Online check-in son derece kolay ve hızlı bir yöntem, uçuş saatinizden 48 önce aktif olur ve otuz dakika kala online check-in süresi sona ermektedir. Online check in işlemlerini MaxiBilet internet sitesi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Check-in sırasında, tüm bağlantılı uçuşlarınızın da check-in işlemlerini yapabilirsiniz.Biniş kartınızın çıktısını alıp, ayrıca telefonunuza mesaj olarak atılmasını da isteyebilirsiniz. Size sunulan bir başka check-in seçeneği havaalanında ki self check-in kioskları veya direkt Hava Yolları kontuarına gidebilirsiniz. Havaalanında ki check-in işlemlerinizi uçuş saatinizden 24 saat önce yaptırabilirsiniz, uçuş saatinize 30 dakika kala kontuar kapanmaktadır.
Bagaj hakkı ve ücretlendirme
Koltuğunuzu seçmeyi havaalanına bırakmanız durumunda seçebileceğiniz boş koltuk sayısı azaldığı için çok fazla seçeneğiniz olamayabilir. Online check-in yaptığınız sırada oturma planını da görerek, koltuğunuzu da seçebilirsiniz. Acil çıkışa yakın koltuklarda koltuk aralıkları daha geniş olduğu için bacaklarınıza daha fazla hareket alanı sağlar dolayısıyla en çok talep gören koltuklardır. Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.
Koltuk seçimi
Havayolları ile uçuşlarda,biletinizin sınıfına bağlı olarak, sınırlı sayıda ve belli bir ağırlığa kadar bagaj taşıma hakkına sahipsiniz.Ekonomi sınıfı bilet sahipleri bir adet çanta ve 23 kg ağırlık hakkına sahiptirler, business sınıfı bilet sahipleri ise iki parça çanta taşıyabilir ve ağırlık sınırları 32 kg dır.. Havayolları ek bagaj hakkı ve ücretleri, bilet sınıfına ve varış noktasına göre değişiklik göstermektedir. Bagaj hakkında ayrıntılı bilgi almak için MaxiBilet internet sitesinden veya çağrı merkezinden bilgi alabilrisiniz.Ekonomi sınıfı yolcuları için el bagajı hakkı bir parça 56 x 45 x 25 ölçülerinde ve 8 kg ile sınırlandırılmış, business sınıfı ise 8 kg ve 5 kg olmak üzere iki parça taşıma hakkına sahiptirler.
Yiyecek, içecek ve ikram
Uçuş süresince kabin ekibinin güleryüzlü servisi ile bilet sınıfı ve mesafeye göre; hafif yiyecekler,sıcak ve soğuk içecekler ve uluslararası yolculuklarda Ege mutfağından muhteşem tatlarla sıcak yemek servisi sunmaktadır.Sağlık sorunları veya herhangi bir sebepten dolayı özel yemek isteklerinizi uçuşunuzdan 24 saat önce bildirmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için MaxiBilet web sitesinden veya çağrımerkezimizden bilgi alabilirsiniz.