Addis Ababa

  • Para birimi: Birr (ETB)
  • Resmi dil: Amharca
  • Telefon kodu: +251
  • İnternet alan adı: .et
  • Saat farkı: 0
Cuma - 10:02

Addis AbabaEtiyopya'nın başkenti olan Adis Ababa, Entoto dağları eteklerinde yer almaktadır. Buranın sosyal, politik, ekonomi ve kültür merkezidir. Birleşmiş Milletler Ekonomi Komisyonu genel merkezi de burada yer almaktadır.

Addis AbabaSosyal ve mimari yönleri ile zengin bir kent olan Adis Ababa kozmopolit bir başkenttir. Ofis binalarının ihtişamlı yüksekliği, oteller, villalar, tek katlı evler buranın en göze çarpan yönleridir. Şehrin belirli bir merkezi yoktur, bu durum doğru bir yapılanma olmamasının sonucudur.

 

Kent üç bölüme ayrılır; Doğu bölgesi, Merkez bölgesi ve Batı bölgesi. Önemli devlet ve eğitim binaları doğu bölgesinde yer alır. Jubilee sarayları, devrim meydanı ve oteller burada yer alır. Kentin ticari bölgesi sayılan merkez bölgesinde ise Belediye binası, Saint George katedrali, Ulusal ve ticaret bankalarının genel merkezleri burada yer almaktadır. Ülke çapında önemli olan Batı bölgesi ise ithalat ve ihracatın merkezi durumundadır. Addis Ababa'nın dini mimarisine verilebilecek en güzel örneği Büyük Cami'dir. Ayrıca burada yer alan Medhane Alem Katedrali Afrika'da yer alan ikinci büyük katedralidir. Başkentin en güzel parklarından biri olan Afrika parkı ise buraya ayrı bir güzellik katmaktadır. 

Kozmopolit yapısı kent kültürüne yansıyan Addis Ababa'da 80 farkli etnik kökenden oluşan bir nüfus yapısı vardır. Farklı dinlere mensup toplumlara ev sahipliği yapan bir şehirdesiniz ve kentte kültürlerin birbirlerine gösterdiği saygı ve sevgi oldukça etkileyicidir.

 

Kentte çok sayıda önemli müze bulunmaktadır; Etiyopya Etnoğrafya Müzesi, Addis Ababa Müzesi, Doğa tarihi müzesi, Demiryolları müzesi ve ulusal posta müzesi en popülerleri arasındadır. Buranın etnik yapısını daha yakından tanımak istiyorsanız Etnoğrafya müzesinin ziyaret etmeniz yeterlidir.

 

Şehir tiyatroları ile de ön plana çıkmaktadır. Merkezde yer alan Hagher Fikir Tiyatrosu ve Ulusal Tiyatro başlıca önemli olanlarıdır.Afrika'nın en eski tiyatrosu olan Hager Fikir, Etiyopya modern müzik ve dram sanatının doğduğu yerdir. Kentin doğu bölümünde kalan Addis Ababa Üniversitesi'de Etiyopya'nın en eski üniversitesidir. Afrika bölgesinde yer alan Etiyopya yurtdışı turları ile birçok turistin ilgisini bu bölgeye çekmektedir.

Addi Ababa zengin mutfağı ile diğer bölgelerden aşağı kalmamaktadır. Şehrin her tarafında bulunan restoranlarda uluslararası mutfaklardan lezzetler ve egzotik tatlar bulabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli aperatifler, salatalar, vejetaryan yiyecekler, et çeşitleri, kümes hayvanı etinden lezzetler, tatlılar ve içecekler ile sizlere farklı bir mutfağı yansıtacaktır. Kültürlerinde en önemli lezzetleri arasında kızgın yağda pişirdikleri et yemekleri yer almaktadır. Hemen hemen her lezzetden yiyecekler bulabilir ve yemek anlamından çok fazla sıkıntı yaşamayacağınız bir bölgedir.

Şehrin alışveriş imkanları oldukça çeşitlidir. Burada yer alan mağazalarda her türlü aradığınızı bulabilirsiniz. Deri ürünleri ve mücevherler ilgi görmektedir. Afrika'nın en büyük pazarı olma özelliğine sahip Addis Merketa, Addis Ketama kentinde bulunmaktadır. Afrika kıtasının en büyük açık hava pazarında istediğiniz ve aradığınız her türden eşyayı bulabilirsiniz. Etiyopya'nın ünlü kahve çeşitlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Addis Ababa Uçak Bileti

Maxibilet.com sitemizden Addis Ababa uçak bileti arayarak tüm havayollarının uçuş fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yukarıda yer alan uçak bileti arama motorunda Addis Ababa için gidiş - dönüş tarihinizi ve yolcu bilgilerini girip uçak biletini arayabilirsiniz. Addis Ababa seferi olan THY (Türk Hava Yolları), Anadolujet , Sunexpress, Atlasglobal (Atlasjet), Pegasus, Onur Air ve diğer tüm havayollarının uçak biletlerini görebilirsiniz. Listelenen seferleri karşılaştırarak bütçenize uygun ve tercih ettiğiniz saatteki Addis Ababa uçak biletini maxibilet.com sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Addis Ababa uçak bileti ne kadar?

Tek tek internet sitelerini inceleyerek en uygun uçak bileti fiyatı aramanıza gerek kalmadan maxibilet.com sitemizden hızlı ve kolay şekilde sorgulayabilirsiniz.

Gidiş ve dönüş size uygun birbirinden farklı havayolu seferlerini seçip tek seferde alıp karlı çıkın.

Alanında en gelişmiş teknik alt yapısı sayesinde en ucuz uçak bileti binlerce havayolu firmasından anlık sorgulanarak saniyeler içinde size sunuluyor. İhtiyacınıza göre istediğiniz tarih ve saatteki en ucuz uçak biletini taksit seçeneklerimiz ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Addis Ababa uçak bileti almak çok kolay!

Artık site site en ucuz uçak bileti arama derdine girmeden maxibilet.com sitemizden iki adımda en ucuz Addis Ababa uçak biletini alarak stressiz karlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz! Maxibilet.com sayesinde çok daha kolay ve karşılaştırmalı bir şekilde uygun fiyata, istenilen zaman da Addis Ababa uçak bileti alabilirsiniz.

İster tek yön ister gidiş dönüş olsun tüm hava yolu uçuşlarını maxibilet.com ile sorgulayabilirsiniz.

Havayollarının uyguladığı Asker, Yaşlı ve genç yolculara indirimli uçak bileti yanı sıra özel zamanlara uygulanan kampanyalı uçak biletlerini maxibilet.com sitemizde bulabilirsiniz.

MaxiBilet.com - Türkiye’nin yeni nesil bilet satış platformu…